contrast1.jpgcontrast2.jpg

Zabawa karnawałowa

      Po wykonanej pracy w I semestrze nauki, uczniowie Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek – 7 lutego. 

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadzia 2019

      Jak smutne byłoby nasze życie bez dziadków. Bez pięknych bajek opowiadanych przez babcię, bez ulepionych przez nią pierogów i aromatycznych ciast. Jak poradzić sobie bez dziadka, który potrafi wszystko naprawić, zawsze ma dobrą radę i uśmiech dla każdego ze swoich wnucząt.

Czytaj więcej...

Magia świąt Bożego Narodzenia

        Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony miłością, spokojem, to także czas wzruszeń, pojednania, składania sobie życzeń i śpiewania kolęd. Zanim jednak zasiądziemy przy wigilijnym stole, staramy się wprowadzić do naszej codzienności świąteczny nastrój. Dekorujemy nasze domy, ubieramy choinkę, wysyłamy kartki z życzeniami, lepimy pierogi i uszka, ale nade wszystko przygotowujemy nasze serca na narodziny Pana Jezusa. Jak nakazuje szkolna tradycja, w ostatnim dniu nauki szkolnej przed świętami, czyli 21 grudnia 2018 roku odbyły się u nas jasełka.

Czytaj więcej...

Postaw na książkę

Jak wiele korzyści płynie z czytania nikomu nie trzeba uzmysławiać. Można śmiało stwierdzić, że czytanie jest jak narkotyk, po prostu wciąga. Idąc tym tropem myślenia już kolejny rok w Publicznym Gimnazjum w Dąbrowicy w grudniu organizowany jest Mikołajkowy Kiermasz Książkowy, którego głównym celem jest szeroko pojęta promocja czytelnictwa.

Czytaj więcej...

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…”

Wróżba z butami, papierowe serca przekłuwane igłą, odkrywanie przyszłości z dat urodzenia, przypadkowych liczb i liter to nie fantastyczny opis salonu wróżb, ale tego, co wydarzyło się w naszej szkole pod koniec listopada. Jest to czas, w którym corocznie świętujemy popularne andrzejki oraz mniej znane katarzynki.

Czytaj więcej...

Dębowa polana pamięci 1918-2018

100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do podejmowania różnych działań służących upamiętnieniu tej ważnej rocznicy. W dniu 13 listopada br. uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w akcji sadzenia drzew, pod hasłem „Dębowa polana pamięci 1918-2018”. 

Czytaj więcej...

Kuryłówka dla Niepodległej

Mistrz Tabliczki Mnożenia

W piątek 28.09.2018r. obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu choć uczniowie klasy III  byli w ramach programu „Wolność, godność, niepodległość” na wycieczce w Przemyślu i Jarosławiu, udało nam się wyłonić Mistrzów Tabliczki Mnożenia.

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla