contrast1.jpgcontrast2.jpg

PAŃSTWA GŁOS W OBRADACH "OKRĄGŁEGO STOŁU" EDUKACYJNEGO

Szanowni Państwo (Rodzice)

Portal SzkolnaKasa.pl został zaproszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do debaty w ramach "Okrągłego Stołu" edukacyjnego w charakterze strony społecznej reprezentującej rodziców. Gorąco zachęcamy Państwa do włączenia się do dyskusji prowadzącej do reformy polskiego systemu oświaty. Państwa opinie i propozycje przekażemy Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu.

 

Formularz umożliwiający Państwu wysłanie opinii dostępny jest pod adresem: apelrodzicow.szkolnakasa.pl

Z pozdrowieniami,

Dariusz J. Kogut

Prezes Zarządu

Czas sprawdzić swoją wiedzę

Co roku, gdy widać już oznaki wiosny, przychodzi czas na sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów szkół gimnazjalnych. Tegoroczny egzamin był wyjątkowy, ponieważ odbył się po raz ostatni w związku z likwidacją szkół gimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Wybieramy szkołę średnią

Niedługo zakończymy ostatni rok nauki w gimnazjum. Trzecioklasiści stają przed ważnym wyborem. To czas kiedy muszą zdecydować, w jakim kierunku będą dalej się kształcić. Wszyscy zdają sobie sprawę, że to ważna decyzja, dlatego rodzice, grono pedagogiczne i dyrekcja szkoły starają się pomóc młodzieży w podjęciu dalszych kroków ku edukacji. W ramach preorientacji zawodowej, w progi szkoły zawitali przedstawiciele dwóch leżajskich szkół średnich: Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki.

Czytaj więcej...

Zabawa karnawałowa

      Po wykonanej pracy w I semestrze nauki, uczniowie Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w czwartek – 7 lutego. 

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadzia 2019

      Jak smutne byłoby nasze życie bez dziadków. Bez pięknych bajek opowiadanych przez babcię, bez ulepionych przez nią pierogów i aromatycznych ciast. Jak poradzić sobie bez dziadka, który potrafi wszystko naprawić, zawsze ma dobrą radę i uśmiech dla każdego ze swoich wnucząt.

Czytaj więcej...

Magia świąt Bożego Narodzenia

        Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony miłością, spokojem, to także czas wzruszeń, pojednania, składania sobie życzeń i śpiewania kolęd. Zanim jednak zasiądziemy przy wigilijnym stole, staramy się wprowadzić do naszej codzienności świąteczny nastrój. Dekorujemy nasze domy, ubieramy choinkę, wysyłamy kartki z życzeniami, lepimy pierogi i uszka, ale nade wszystko przygotowujemy nasze serca na narodziny Pana Jezusa. Jak nakazuje szkolna tradycja, w ostatnim dniu nauki szkolnej przed świętami, czyli 21 grudnia 2018 roku odbyły się u nas jasełka.

Czytaj więcej...

Postaw na książkę

Jak wiele korzyści płynie z czytania nikomu nie trzeba uzmysławiać. Można śmiało stwierdzić, że czytanie jest jak narkotyk, po prostu wciąga. Idąc tym tropem myślenia już kolejny rok w Publicznym Gimnazjum w Dąbrowicy w grudniu organizowany jest Mikołajkowy Kiermasz Książkowy, którego głównym celem jest szeroko pojęta promocja czytelnictwa.

Czytaj więcej...

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…”

Wróżba z butami, papierowe serca przekłuwane igłą, odkrywanie przyszłości z dat urodzenia, przypadkowych liczb i liter to nie fantastyczny opis salonu wróżb, ale tego, co wydarzyło się w naszej szkole pod koniec listopada. Jest to czas, w którym corocznie świętujemy popularne andrzejki oraz mniej znane katarzynki.

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla