Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Piękne słonko rozpromieniło Dąbrowicę w dzień zakończenia roku szkolnego 2015/2016, ale zanim ten upragniony czas nastał, kilka dni wcześniej rozpoczęły się przygotowania do podsumowania tych dziesięciu pracowitych miesięcy nauki. W auli pojawiły się stosowne dekoracje, podkreślające że coś się kończy i coś się zaczyna. 24 czerwca był długo wyczekiwanym dniem. O godzinie 8:00 w lokalnym kościele pod wezwaniem św. Michała odbyła się

Czytaj więcej...

Podsumowanie Projektu Gimnazjalnego

Kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego - 20 czerwca 2016 roku przyszedł czas na podsumowanie projektu edukacyjnego, który był realizowany przez uczniów klasy drugiej gimnazjum a swoją tematyką nawiązywał po przedmiotu jakim jest wiedza o społeczeństwie. Projekt nosił tytuł “Obywatel w sądzie” i poruszał wiele ważnych kwestii związanych z władzą sądowniczą.

Czytaj więcej...

Anioły są całkiem ulotne, zwłaszcza te w Bieszczadach…

Przełom maja i czerwca w tym roku szkolnym upłyną pod znakiem wycieczek. Już kilka godzin po powrocie z Poznania, klasa II gimnazjum udała się na kolejną - tym razem klasową wycieczkę w Bieszczady, której koszty zostały pokryte w całości z pieniędzy zarobionych przez uczniów w czasie roku szkolnego. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom już od samego rana i utrzymały się przez całą wycieczkę, mimo bardzo niesprzyjającej pogody, która niestety nieco pokrzyżowała nam plany.

Czytaj więcej...

Wiwat 3 Maj, Wiwat Król, wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie stany!

Jak większość z nas wie, przez wiele wieków wichry historii przetoczyły się przez Polskę z zachodu na wschód i z północy na południe, nie raz, doświadczając kolejne pokolenia Polaków. Wojny, bitwy, rozbiory… Wtedy prawdziwi patrioci walczyli o wolność kraju, o utrzymanie naszych granic, o wolność słowa i języka. Byli gotowi oddać życie. To wielka sprawa, wielki czyn. Tylko że wtedy była wojna. Oni wiedzieli, jak być patriotami. Dla nich to było oczywiste. A jak jest dziś?

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla