Wybieramy szkołę średnią

Niedługo zakończymy ostatni rok nauki w gimnazjum. Trzecioklasiści stają przed ważnym wyborem. To czas kiedy muszą zdecydować, w jakim kierunku będą dalej się kształcić. Wszyscy zdają sobie sprawę, że to ważna decyzja, dlatego rodzice, grono pedagogiczne i dyrekcja szkoły starają się pomóc młodzieży w podjęciu dalszych kroków ku edukacji. W ramach preorientacji zawodowej, w progi szkoły zawitali przedstawiciele dwóch leżajskich szkół średnich: Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki.

Przedstawiciele obydwu szkół przedstawili ofertę edukacyjną swoich placówek. Nasi uczniowie dowiedzieli się jakie są możliwe kierunki kształcenia, jaką wiedzę i umiejętności zdobędą na konkretnych profilach, jakie są możliwości rozwoju i zdobycia dobrej pracy po ukończeniu konkretnych kierunków.

Oferta cieszyła się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem i z pewnością pomogła niektórym niezdecydowanym dokonać wyboru co do dalszej drogi kształcenia.