Dzień Babci i Dziadzia 2019

Jak smutne byłoby nasze życie bez dziadków. Bez pięknych bajek opowiadanych przez babcię, bez ulepionych przez nią pierogów i aromatycznych ciast. Jak poradzić sobie bez dziadka, który potrafi wszystko naprawić, zawsze ma dobrą radę i uśmiech dla każdego ze swoich wnucząt.

21 i 22 stycznia to doroczne święto Babć i Dziadziów. To czas kiedy możemy im podziękować za całą dobroć jaką od nich otrzymaliśmy. W sobotnie śnieżne popołudnie 26 stycznia 2019 roku, do dąbrowickiej szkoły tłumnie zjechali goście, aby uczcić to styczniowe święto. Jak nakazuje nasza szkolna tradycja, obchody Dnia Babci i Dziadzia rozpoczęły się uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem księży: Stanisława Sroki i Witolda Capłapa.

Po uroczystej mszy goście udali się do szkoły, gdzie zostali serdecznie powitani przez panią Lucynę Pietrycha – dyrektor Publicznego Gimnazjum i panią Jadwigę Stopyra – dyrektor Szkoły Podstawowej. Po powitaniu nadszedł czas na występy dzieci i młodzieży z obydwu szkół. Na scenie pojawiły się przedszkolaki – zarówno młodsi, jak i starszaki, uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej a także gimnazjaliści.  Na koniec na scenie pojawiły się zespoły śpiewacze, a ostatnim punktem programu była wspólna biesiada.