Postaw na książkę

Jak wiele korzyści płynie z czytania nikomu nie trzeba uzmysławiać. Można śmiało stwierdzić, że czytanie jest jak narkotyk, po prostu wciąga. Idąc tym tropem myślenia już kolejny rok w Publicznym Gimnazjum w Dąbrowicy w grudniu organizowany jest Mikołajkowy Kiermasz Książkowy, którego głównym celem jest szeroko pojęta promocja czytelnictwa.

Szkoła współpracując z Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki umożliwia całej społeczności szkolnej oraz rodzicom zakup wartościowych pozycji książkowych w bardzo przystępnych cenach.

Z roku na rok kiermasz cieszy się coraz większym powodzeniem. Wzrasta też „świadomość” czytelnicza. Książka staje się miłym prezentem, nie tylko mikołajkowym. Mamy nadzieję, że kiedy era gimnazjów się zakończy, akcję kiermaszu książkowego przejmie Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy. Jest to szlachetna inicjatywa, którą warto kontynuować.

Dziękujemy naszym gimnazjalistkom Natalii Bucior i Barbarze Jaworskiej, które podjęły się trudu organizacji kiermaszu oraz ósmoklasistkom, które wspomogły je w tych działaniach.

View the embedded image gallery online at: