Magia świąt Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony miłością, spokojem, to także czas wzruszeń, pojednania, składania sobie życzeń i śpiewania kolęd. Zanim jednak zasiądziemy przy wigilijnym stole, staramy się wprowadzić do naszej codzienności świąteczny nastrój. Dekorujemy nasze domy, ubieramy choinkę, wysyłamy kartki z życzeniami, lepimy pierogi i uszka, ale nade wszystko przygotowujemy nasze serca na narodziny Pana Jezusa. Jak nakazuje szkolna tradycja, w ostatnim dniu nauki szkolnej przed świętami, czyli 21 grudnia 2018 roku odbyły się u nas jasełka.

Przedstawienie, choć nieco inne niż co roku poruszyło nasze serca do głębi. Dzięki wspaniałemu scenariuszowi przygotowanemu przez panią Halinę Kycia i doskonałej grze aktorskiej uczniów obydwu dąbrowickich szkół, w naszych sercach na dobre zagościł świąteczny nastrój. Tegoroczne przedstawienie było przypomnieniem, jaki jest prawdziwy sens Bożego Narodzenia i jak łatwo w ferworze przygotowań przeoczyć to, co naprawdę ważne.

Po zakończonym przedstawieniu pani dyrektor Publicznego Gimnazjum Lucyna Pietrycha podziękowała artystom, opiekunom za przygotowanie spotkania opłatkowego, a także złożyła życzenia całej społeczności szkolnej, rodzicom i zaproszonym gościom. Najbardziej oczekiwany moment nastąpił na zakończenie spotkania – wszyscy obecni mogli złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem poświęconym przez naszego katechetę, ks. Witolda Capłapa.

View the embedded image gallery online at: