Jak dobrze, że jesteś, by komuś przyjść z pomocą…

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że warto pomagać. Ofiarując innym osobom  swój czas i zaangażowanie dostajemy więcej, niż sami moglibyśmy dać. To przekonanie jest dewizą Szkolnego Koła Wolontariatu, które istnieje w naszym gimnazjum. W działania koła włączyła się cała obecna trzecia klasa.

Pierwszym wyzwaniem naszych uczniów w ramach wolontariatu, w bieżącym roku szkolnym była pomoc w Gospodarstwie Agroturystycznym „Międzyczas” w Szegdach. Nasi uczniowie z wielkim zapałem włączyli się w porządkowanie terenu gospodarstwa, należących do niego budynków, a także zadbali o przebywające w gospodarstwie zwierzęta. W czasie pobytu chłopcy i dziewczęta mieli okazję poznać jak w praktyce wygląda zawód rolnika – agroturystyka. Wolontariusze porządkowali również eksponaty z muzeum znajdującego się na terenie zagrody, dzięki czemu poznali zawody, które dzisiaj już nie istnieją, lub są spotykane bardzo rzadko.

Dzień spędzony w „Międzyczasie” był pracowity i pełen wrażeń. Nasi uczniowie wracali z wyjazdu nieco zmęczeni, ale zadowoleni  i usatysfakcjonowani z wykonanej pracy.

View the embedded image gallery online at: