Witaj szkoło!

W poniedziałek 3 września dobiegły końca wakacje. Zapewne dla wielu uczniów był to czas słodkiego leniuchowania, ale także odkrywania i poznawania nowych miejsc i ludzi. Pomimo to, że wakacje to czas błogiego odpoczynku, w poniedziałkowy poranek wszyscy stawili się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2018/2019.

O godzinie 8.00 dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum w Dąbrowicy przybyli do kościoła pod wezwaniem św. Michała, aby mszą świętą rozpocząć nowy rok szkolny i modlić się o jak najlepsze wykorzystanie tego czasu. Mszy świętej przewodniczyli: ks. Stanisław Sroka oraz ks. Witold Capłap, którzy w pięknych słowach uświadomili wszystkim obecnym jak ważne jest zaangażowanie i pomnażanie swoich talentów poprzez codzienną naukę i pracę.

Po nabożeństwie, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły. W szkolnych murach, po dwumiesięcznej nieobecności, dzieci zostały powitane przez panie dyrektor: Jadwigę Stopyra i Lucynę Pietrycha oraz całe grono pedagogiczne. Gdy zakończyło się wspólne powitanie, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby tam porozmawiać i podzielić się swoimi wspomnieniami z wakacji.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wytrwałości w wykonywaniu swoich powinności, oraz tego, aby ten rok szkolny przyniósł wszystkim wiele satysfakcji i zadowolenia z podejmowanych działań.