Banachiada

9-go marca dwie uczennice naszej szkoły: Andżelika Rymarz i Kinga Zacharyasz wzięły udział w VI Ogólnopolskim Maratonie Matematycznym „Banachiada” zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Banachiada” to inicjatywa mająca na celu upamiętnienie jednego z najwybitniejszych polskich matematyków Stefana Banacha, jak również popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych oraz sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk. Uczniowie zgłoszeni do konkursu pracowali w dwuosobowych zespołach.

Ten zespołowy charakter rozwiązywania problemów nawiązuje do tradycji Kawiarni Szkockiej, w której odbywały się spotkania matematyków lwowskich, a wśród których Banach oraz jego uczniowie stanowili najbardziej intensywnie pracujący kawiarniany zespół. Nad przygotowaniem uczennic do konkursu czuwała p. Anna Skrzyńska.